Retinolok a bőrápolás csúcshatóanyagai

MIRE JÓK A RETINOLOK?

A retinolok sejtkommunikáló hatóanyagok. Segítik az egészséges hámképződést, normalizálják faggyútermelődését, felgyorsítják a megújulási folyamatokat, ezáltal csökkennek a bőröregedés jelei. Gátolják a bőr kollagéntámasztó szerkezetének lebontásáért felelős enzimek működését, valamint stimulálják a bőr kötőszöveti sejtjeinek, a fibroblasztoknak a kollagéntermelését. Halványítják a pigmentációkat.

• Ránctalanítanak
• Bőrfiatalító hatásúak
• Serkentik a kollagén termelődését
• Gyorsítják a bőr megújulási folyamatát
• Fokozzák a bőr vízmegkötő készségét
• Csökkentik a pigmentfoltokat
• Csökkentik a bőr faggyútermélését
• Csökkentik a pattanások, mitesszerek számát
• Csökkentik a pattanások hegeit
• Antioxidáns hatásúak
• Feszesítik a bőrt
• Egyenletes bőrfelszínt eredményeznek

RETINOLSAV, RETINOL, VAGY RETINOID?


Mind a 3 hatóanyag ránctalanít, és segíti a bőr regenerálódását, és fokozzák a kollagéntermelést. Az alapvető különbség a molekulák szintjén van.
Általános tény, hogy a retinoidok bőrirritációt, fotokémiai instabilitást és toxicitást okozhatnak. A legerősebb közülük a retinsav, más néven tretinoin helyileg alkalmazott összetevő, amely öregedésgátló és akné ellenes előnyeiről ismert, azonban rendkívüli módon irritálhatja a bőrt és csak vényköteles gyógyszerként adható el.
retinol, azaz a tiszta A-vitamin, már nem aktív molekula, de a bőrben található enzimek két lépésben retinolsavvá alakítják át, melynek hatására ugyanazt csinálja a bőrrel, mint a retinolsav. A mai napig a legelterjedtebb helyi alkalmazású retinoid, de bőrt irritáló hatása, és a napfénnyel kapcsolatos instabilitása alkalmazását és vonzerejét korlátozza.
retinil-palmitátot az irritáció lehetőségének csökkentésére és a stabilitás növelésére használják, de kompromisszumként a retinoidok hatása és előnye is csökken. Az ilyen kozmetikumokban a hatékonyságát úgy lehet mégis fokozni, hogy egyrészt nagyobb százalékban keverik bele a készítményekbe a retinil-palmitátot, illetve más aktív hatásfokozó hatóanyagokat tesznek a formulába.
hidroxi-pinakolon-retinoát abban az értelemben egyedülálló, hogy a természetes retinoikus hatást ki tudja fejteni közvetlenül retinoid receptorokhoz kötődve, miután egy vízmolekulát felhasználva visszaalakul retinsavvá anélkül, hogy metabolikus bomlásra lenne szüksége a biológiailag aktívabb formákhoz. Bőrgyógyászatilag tesztelt, hogy a Granactive Retinoidnak kevesebb az irritációs potenciálja, mint a retinolnak, gyengéd, biztonságos és hatékony öregedésgátlást biztosít, miközben elősegíti a sejtek lecserélődését és csökkenti a faggyútermelést.

MIRE KELL FIGYELNI A RETINOLOKKAL KAPCSOLATBAN?


• Kismamák nem használhatják!
• Fokozatosan kell hozzászoktatni a bőrt! Először heti egyszer, majd lehet heti 2-3 alkalommal is használni, később akár naponta is!
• Alkalmazása mellett nappalra mindenképpen magas faktorszámú fényvédőt kell használni!
• Ekcémás, rozaceás, pszoriázisos bőrre óvatosan kell használni, mivel könnyen irritálhatja azokat!


A RETINOLOK HASZNÁLATA LÁTVÁNYOS BŐRÁLLAPOT JAVULÁST OKOZ!


De nem mindegy, hogy ki milyen készítményt, készítményeket használ, mi az alap bőrtípusa és milyen bőrápolási rutint követ. Ezért fontos, hogy mindig kozmetikusunk tanácsait megfogadva egy jól felépített kezelési koncepciót követve ápoljuk a bőrünket, folyamatosan figyelve annak visszajelzéseit. Tudatos bőrápolással csodálatos eredményeket érhetünk el.
A retinolok erős hatóanyagok, ezért mielőtt bőrápolási rutinunkba beépítjük őket, jobb, ha a következő tényekkel tisztában vagyunk:
A retinol használatánál törekedni kell a fokozatosságra, hiszen bőrünket hozzá kell szoktatni ehhez a hatóanyaghoz. Ha először találkozik a bőr ezzel a hatóanyaggal, akkor 2-6 hétbe telik, míg az átalakulás elkezdődik.

A bőrmegújító kezelések időszaka

Az ősz beálltával elérkezett a kozmetikában a bőrmegújító kezelések időszaka. A savas hámlasztó kezelést kúra szerűen végezzük, 4-6 alkalommal, 7-10 napos rendszerességgel.Kinek […]